O Trignisu

Trignis je nové skautské vzdělávací setkání určené pro zájemce od 16 let, které je zaměřené na duchovní, skautský, společenský a kulturní rozvoj účastníků. Probíhá každoročně o víkendu (3 dny) na začátku března. V roce 2024 se Trignis uskuteční v termínu 1.–⁠3. 3. v Arcibiskupském gymnáziu (Praha 2, Náměstí Míru, Korunní 2).

Trignis znamená „troj-oheň“. Pro nás jsou to tři základní principy skautingu, které osvěcují naši skautskou cestu a směrují ji k životu ve službě Lásce. Oheň je symbolem duchovního života už tisíce let. Je nejen krásný, svítí i hřeje a svou neustálou proměnlivostí ukazuje dynamiku života. Současně spojuje viditelné s neviditelným, což je právě přesným vyjádřením duchovního života v našem světě. Dřevo, které oheň živí, jiskra, která mu dává popud – a neviditelný kyslík, bez něhož by vůbec nevznikl. A samozřejmě: společenství těch, kteří se kolem ohně scházejí.

Těšíme se na vás!

Jiří Zajíc – Edy, Jiří Kolář – Rys a pořadatelský tým Trignisu